تبلیغات
پایگاه فرهنگی رسانه ای رسّام - سکوت مجامع بین المللی حقوق بشر در قبال قتل‌عام شیعیان مظلوم میرزا اولنگ افغانستان معبر سربازان سایبری امام خامنه ای جیمی نت

پایگاه فرهنگی رسانه ای رسّام - سکوت مجامع بین المللی حقوق بشر در قبال قتل‌عام شیعیان مظلوم میرزا اولنگ افغانستان


آسیب شناسی ماهواره آرشیو مجموعه مستند ملازمان حرم
مطالب پیشنهادی ما

سکوت مجامع بین المللی حقوق بشر در قبال قتل‌عام شیعیان مظلوم میرزا اولنگ افغانستان

سکوت مجامع بین المللی حقوق بشر در قبال قتل‌عام شیعیان مظلوم میرزا اولنگ افغانستان

فاجعه‌ای دیگر علیه شیعیان هزاره افغانستان رقم خورد؛  بیش از 60 شهید و صدها آواره در حمله شبه‌نظامیان به میرزا اولنگ. اعضای طالبان دوشنبه این هفته با حمله به میرزا اولنگ در شهرستان صیاد ولایت سرپل بیش از 60 غیرنظامی را از خانه‌ها بیرون برده و به صورت گروهی تیرباران کردند. گفته می‌شود در این درگیری‌ها شبه‌نظامیان طالبان و افراد داعش منطقه استراتژیک میرزا اولنگ ولایت سرپل را پس از 48 ساعت درگیری با نیروهای دولتی تحت کنترل خود درآوردند. پس از آنکه شبه‌نظامیان بر منطقه میرزا اولنگ مسلط شدند بیش از 60 غیرنظامی را به صورت گروهی تیرباران کردند که به نحوی خطرناک‌ترین و اسفبارترین کشتار عمومی طی 16 سال اخیر در افغانستان است.برای مشاهده بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید
مردم منطقه می‌گویند تروریست‌ها که برخی پرچم سیاه داعش و برخی پرچم طالبان را در دست دارند ۴۷ دختر جوان را با خود برده‌اند.
تعلل حکومت در فرستادن نیروهای کمکی به سرپل با انتقادات گسترده شهروندان مواجه شده است. آن‌ها حکومت و نیروهای ناتو را متهم به سکوت در برابر قتل عام مردم در منطقه میرزاولنگ می‌کنند و می‌گویند که مقامات دولتی هیچ کاری برای نجات جان مردم در این منطقه انجام نداده‌اند.
استاندار سرپل می‌گوید بر اثر درگیری چند روز آخر بیش از ۶۰۰ خانواده آواره شده‌اند.
وحدت به خبرنگاران گفت: هنوز عملیات نظامی برای سرکوب مخالفان مسلح دولت در میرزاولنگ اجرا نشده است، اما به زودی آغاز خواهد شد.
استاندار سرپل می‌افزاید که منطقه میرزاولنگ به یک مرکز تجمع طالبان و داعشیان تبدیل شده است.
آزادی ۲۳۵ گروگان غیرنظامی در میرزا اولنگ
مقام‌های محلی در ولایت سرپل در شمال افغانستان می‌گویند گروه طالبان ۲۳۵ غیرنظامی در اسارت را پس از مذاکرات ریش‌سفیدان و والی این ولایت با گروه رها کرده است.
با وجود وقوع این چنین جنایت هنوز مجامع غربی و فعال حقوق بشری آن را محکوم نکرده اند

* از انتشار برخی تصاویر دلخراش از این فاجعه عذرخواهی می کنیم
               
 

               
 

               
 

               
 

               
 

               
 

               
 

               
 

</a></center></div> 
</div>
<div class=