تبلیغات
پایگاه فرهنگی رسانه ای رسّام - جایزه بزرگترین نسل کشی نوبل _ از شیمون پرز تا ابوبکر البغدادی معبر سربازان سایبری امام خامنه ای جیمی نت

پایگاه فرهنگی رسانه ای رسّام - جایزه بزرگترین نسل کشی نوبل _ از شیمون پرز تا ابوبکر البغدادی


آسیب شناسی ماهواره آرشیو مجموعه مستند ملازمان حرم
مطالب پیشنهادی ما

جایزه بزرگترین نسل کشی نوبل _ از شیمون پرز تا ابوبکر البغدادی

جایزه بزرگترین نسل کشی نوبل _ از شیمون پرز تا ابوبکر البغدادی

جایزه صلح نوبل یکی از پنج جایزه نوبل است که توسط آلفرد نوبل صنعت‌گر و مخترع سوئدی وقف شده است. این جایزه برای اولین بار در سال ۱۹۰۱ اعطا شد.

آلفرد نوبل در وصیت‌نامه خود گفته است که این جایزه باید «به کسی داده شود که بهترین یا بیشترین کوشش را در راه برادری ملل، انحلال یا کاهش ارتش‌ها یا تشکیل و ترغیب کنفرانس‌های صلح کرده باشد.» جایزه نوبل صلح تنها جایزه نوبل است که در استکهلم داده نمی‌شود. این جایزه هر ساله در اسلو پایتخت نروژ اهدا می‌شود. برای مشاده بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید

همان‌طور که در وصیت‌نامه نوبل نوشته شده بود، جایزه می‌بایست توسط کمیته نروژی نوبل اداره و توسط کمیته‌ای از پنج نفر به انتخاب پارلمان نروژ اعطا شود. اولین جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۰۱ (میلادی) به فردریک پسی و آنری دونان اهدا شد. هر یک از دریافت‌کنندگان یک مدال، یک دیپلم افتخار و جایزه نقدی متفاوت در هر سال را دریافت می‌کند.

*چرا جایزه صلح نوبل زیر سوال است؟
یکی از دلایل بحث برانگیز بودن اهدا جایزه صلح نوبل اعطاء آن به افرادی است که همواره در راس هرم جنگ افروزی و کشتار مظلومان قرار داشته اند. از سوی دیگر چهره های فعال در عرصه صلح و گرفتن حق مظلوم از ظالم در بسیاری از مواقع از این تفقد سیاسی محروم مانده اند. شاید مشهور ترین این افراد مهاتما گاندی است... گاندی باوجود پنج بار نامزدشدن برای دریافت این جایزه، هرگز جایزه‌ای را دریافت نکرد.
*در لیست دریافت کنندگان جایزه صلح نوبل نام چه کسانی هست؟

همانطور که گفته شد این جایزه برای کسانی بود همواره تلاش کردند از جنگ و تجاوز جلوگیری کنند ، اما ظاهرا نوبل بر خلاف گذشته به بازیچه ای برای عده ای تبدیل شده حال قصد داریم به صورت کامل این قضیه را شرح دهیم

اسحاق رابین و شیمون پرز نخست وزیران رژیم غاصب صهیونیستی هستند که هر دو نامشان در لیست برندگان جایزه نوبل ثبت شده است.
شیمون پرز؛ جلاد قانا


جنایتکارانی که جایزه صلح نوبل را تصاحب کرده‌اند!/ از عامل کشتار

شیمون پرز در اواسط دهه 40 میلادی در زمانیکه جوانی 24 ساله بود به سازمان تروریستی "هاگانا" پیوست؛ سازمانی که به منظور ایجاد رعب و وحشت در میان فلسطینیان و وادار کردن آن‌ها به ترک دیار و سرزمینشان ایجاد شده بود و نقش بازوی تروریسم دولتی رژیم غاصب صهیونیستی را ایفا می‌کرد.

پرز در همان ابتدای پیوستنش به هاگانا، همچون سایر اعضای این سازمان تروریستی به قتل فلسطینیان و غارت اموال آن‌ها پرداخت؛ پس از تشکیل رژیم صهیونیستی در سال 1948، پرز بواسطه تهوّر در جنایت و خشونت از سوی "دیوید بن گوریون" اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی به منظور خرید سلاح و معامله با صاحبان کارتل‌های اسلحه سازی، راهی آمریکا شد.
پرز در سال 1956 در مقام جانشینی موشه دایان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در حمله به مصر با مشارکت فرانسه و انگلیس نقش آفرینی کرد؛ وی همچنین در همان زمان برنامه توسعه تسلیحات اتمی این رژیم را طرح ریزی کرد.
اما اوج اقدامات جنایتکارانه شیمون پرز، کشتار غیرنظامیان در تاریخ 18 آوریل 1996 در قانا بود؛ روستایی در جنوب لبنان که مقر نیروهای فیجیایی سازمان ملل بود و حدود 800 زن و کودک، از هراس موشک‌های عملیات خوشه‌های خشم رژیم صهیونیستی به آنجا پناه آورده بودند؛ در آن زمان نخست وزیر رژیم صهیونیستی کسی جزء شیمون پرز نبود؛ فردی که مفتخر به دریافت جایزه صلح نوبل بود اما دستور حمله به پناهگاه‌های زنان و کودکان بی دفاع را به ارتش رژیم صهیونیستی صادر کرد و در نتیجه، چند صد زن و کودک با توپ‌های جنگی سنگین "هاوتزرام" آمریکایی جان باختند.

اسحاق رابین؛ بانی جنگ سوم اعراب و رژیم صهیونیستی

جنایتکارانی که جایزه صلح نوبل را تصاحب کرده‌اند!/ از عامل کشتار

اسحاق رابین در سن 18 سالگی به گروه تروریستی هاگانا پیوست و مشق کشتار و غارت کرد؛ وی سپس به ارتش رژیم صهیونیستی رفت و در  جنگ اعراب و این رژیم در سال 1948 اقدامات جنایتکارانه زیادی را مرتکب شد.
رابین در سال 1956 در جریان جنگ دوم اعراب و رژیم صهیونیستی فرمانده نیروهای شمالی این رژیم بود. وی در سال 1960 جانشین ریاست ستاد ارتش و در 1962 ریاست ستاد ارتش اسرائیل را به عهده گرفت.

رابین، بانی جنگ سوم اعراب و اسرائیل و طراح حمله هوایى رژیم صهیونیستی به پایتخت كشورهای عرب در سال 1967 بود. وی بعدها سفیر رژیم صهیونیستی در آمریكا شد و به کابینه "گلدا مایر" راه یافت؛ پس از كناره ‏گیری مایر در سال 1974، رابین به نخست‏وزیری رژیم صهیونیستی منصوب شد اما به سبب رسوایى مالی، در سال 1977 مجبوربه استعفا گشت.
پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در بحبوحه اعتراضات مردم ایران به رژیم ستم شاهی، اسحاق رابین به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ارسال پیام‌هایی برای محمد رضا پهلوی طی روزهای 25 و 26 شهریور 57 ، برای حفظ رژیم ستم شاهی در ایران و کشتار بیشتر مردم کشورمان از طریق گسترش همکاری میان موساد و ساواک، اعلام آمادگی کرد.

مناخیم بگین؛ عامل کشتار "دیریاسن"

جنایتکارانی که جایزه صلح نوبل را تصاحب کرده‌اند!/ از عامل کشتار

مناخیم بگین یکی دیگر از نخست وزیران اسبق رژیم صهیونیستی است که جایزه صلح نوبل را دریافت کرده است؛ وی در حالیکه همانند اکثر مقامات صهیونیستی دستانش تا مفرق به خون انسان‌های بیگناه آلوده است در سال 1978 از سوی گردانندگان مراسم نوبل مستحق دریافت جایزه صلح! در نظر گرفته شد.
بگین در نهم آوریل سال 1948 به عنوان فرمانده یک گروه تروریستی به نام "ایرگون" به روستای دیر یاسین در فلسطین حمله کرد و کشتاری وحشیانه را به راه انداخت. در این حمله که با حمایت دیگر سازمان تروریستی رژیم صهیونیستی موسوم به "هاگانا" همراه بود، حدود 300 فلسطینی قتل عام شدند؛ همچنین در این حمله به دستور بگین،  چندین زن فلسطینی مورد تجاوز صهیونیست‌ها قرار گرفتند و کودکانشان نیز ذبح شدند.

باراک اوباما؛ عامل کشتار هزاران نفر در افغانستان و ... حامی اصلی گروهک های تروریستی

جنایتکارانی که جایزه صلح نوبل را تصاحب کرده‌اند!/ از عامل کشتار

از سوی دیگر نام باراک اوباما نیز که ارتش آمریکا به رهبری او در جنگ افغانستان، عراق و چند کشور دیگر به صورت غیر مستقیم به سر برده اند و تقریبا روزانه چند کشور جهان را به گزینه نظامی تهدید می کند نیز در لیست برندگان صلح نوبل خودنمایی می کند.

اوباما عامل حملات هوایی بدون سرنشین  و عامل کشتار 27000 زن و کودک غیر آمریکایی است همچنین از حامیان و کسانی که گروهک های تروریستی نظیر داعش و القاعده را به وجود آورده اند.

آنگ سان سوچی؛ عامل جنایات وحشیانه میانمار

جنایتکارانی که جایزه صلح نوبل را تصاحب کرده‌اند!/ از عامل کشتار

اوضاع این روزها در میانمار بحرانی است؛ مسلمانان روهینگیایی بومی ایالت راخین توسط ارتش میانمار و بودائیان افراطی این کشور کشته می‌شوند و خانه هایشان به آتش کشیده می‌شود؛ آنها در بدترین شرایط ممکن مجبور به آوارگی و کوچ اجباری به بنگلادش شده‌اند. آنچه این روزها در میانمار می‌گذرد مصداق بارز نسل کشی است. اما پشت پرده تمامی این جریانات یک زن است و عامل کشتار  هزاران کودک است .
کشتار مسلمانان ‌بى‌گناه میانمار در روزهاى اخیر یکى از وقایع تلخ تاریخ معاصر جهانى است که قلب انسان‌ها را به درد مى‌آورد. رفتارهاى ضد انسانى در مناطق مسلمان‌نشین و شیوه برخورد با حدود 1/1 میلیون مسلمان میانمارى سبب شده است هزاران نفر از خانه و کاشانه خود در دریاها و کوهستان‌ها آواره شوند و مرگ عزیزان خود را در موج‌هاى متلاطم دریا و صخره‌هاى سخت مشاهده کنند.
مسلمانان میانمارى براى نجات جان‌شان به سمت بنگلادش روانه مى‌شوند که تاکنون در پنج سال گذشته حدود 70 هزار نفر در اردوگاه‌ها اسکان داده شده‌اند که آن‌ها نیز در وضعیت نامناسبى قرار دارند؛ البته در روزهاى اخیر برخى از آن‌ها در فرار به بنگلادش هم توفیقى نداشتند و پس از آن‌که مأموران مرزى بنگلادشى آن‌ها را دستگیر کردند به میانمار بازگردانده شدند.
جنایات بوداییان علیه مسلمانان میانمار که با حمایت رژیم صهیونیستى و آمریکا صورت پذیرد، نمونه‌اى از جاهلیت مدرن است که در عصر اطلاعات از پوشش خبرى و رسانه‌اى آن جلوگیرى مى‌شود. برخى از جنایاتى که علیه مسلمانان در روزهاى اخیر صورت مى‌گیرد، عبارت است از:
1. شمار زیادى از ساختمان‌ها در محله مسلمان‌نشین «مانگدائو» به دست ارتش میانمار سوخته است، به‌گونه‌اى‌که ارتش میانمار و پلیس مرزى این کشور طى دو روز حدود هزار خانه مسلمانان میانمارى را سوزانده است. گفتنى است، بر اساس تصاویر ماهواره‌اى حداقل 10 محله ایالت «راخین» سوزانده شده است.
2. دولت میانمار تلاش دارد مسلمانان را با عنوان «بنگالى» نام‌نویسى کند و افرادى را که تحت عنوان «روهینگیا» در این کشور زندگى مى‌کنند، مهاجران غیرقانونى بنامد.
3. فشار به اقلیت مسلمان از جانب بوداییان تندرو و دیگر اقلیت‌ها ادامه دارد و حتى «آنگ‌سان‌سوچى» رهبر مخالفان دولت و برنده جایزه صلح نوبل نیز در برابر این فشارها سکوت اختیار کرده است تا مبادا حمایت بوداییان را در تحولات این کشور از دست بدهد.
در این شرایط لازم است رسانه‌هاى جمعى و شبکه‌هاى اجتماعى و هم‌چنین نهادهاى بین‌المللى به وظایف خود براى حفظ جان مسلمانان عمل کرده و از بدتر شدن اوضاع که از پنج سال پیش تاکنون ادامه دارد، جلوگیرى کنند

با توجه به این مطالب به نظر شما نامزد بعدی جایزه صلح نوبل کیست؟؟؟
کاملا واضح شد قوانین دریافت جایزه صلح نوبل کاملا نقض شده است و دریافت کنندگانشان از عاملان اصلی نا امنی جهان هستند . چرا  رهبرانی که عامل کشتار هزاران کودک هستند و جنایاتی را رقم زدند که در تاریخ  نامشان را در فهرست افرادی همچون هیتلر و ... ثبت می کند .
اما ظاهرا این جایزه بیشتر به عاملان کشتار هزاران افراد بی گناه اهدا می گردد . لذا شواهد هاکی از آن هست که ابوبکر البغدادی هم از قافله دریافت کنندگان جایزه صلح نوبل جا نماند

جنایتکارانی که جایزه صلح نوبل را تصاحب کرده‌اند!/ از عامل کشتار

                         
               
 

سیاست تبعیض _ قسمت دوم

               
 

حقوق زنان در کشور های مدعی حقوق بشر _ قسمت دوم

               
 

اینفوگرافی/ «شجره ملعونه»

               
 

نگرانی اروپا از استفاده گسترده داعش از تلگرام

               
   
</a></center></div> 
</div>
<div class=